Advert
Advert

KPSS heyecanı başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS) "Genel Kültür-Genel Yetenek" ve "Eğitim Bilimleri oturumları tüm Türkiye'de olduğu gibi Şanlıurfa’da da başladı.

KPSS heyecanı başladı
KPSS heyecanı başladı Admin
Bu içerik 111 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa’da Sabah 10.15'te başlayan sınavın ilk oturumu için okul önlerinde erkenden gelen adaylar saat 10.00'da sınav yerlerini alacak şekilde bina içerisine alınmaya başlayacak. Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını önlemleri kapsamında bina içerisine adaylar maske ve sosyal mesafe kurallarına uyumlu bir şekilde alınacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezi ve KKTC Lefkoşa dahil 95 sınav merkezinde yapılacak sınavın "Genel Kültür" ve "Genel Yetenek"ten oluşan sabah oturumu 10.15'te başlamasıyla öğrencilere 120 soru yöneltilecek ve 130 dakika süre boyunca adaylar ter dökecek.

EĞİTİM BİLİMLERİ OTURUMU ÖĞLEDEN SONRA

KPSS Lisans Eğitim Bilimleri sınavının öğleden sonra oturumu ise saat 14.45'te başlayacak. Adaylara 100 dakika süre verilecek ve 80 soru yöneltilecek.Öğleden sonra 14.45'te başlayacak sınav için ise adaylar, 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Urfa’da KPSS heyecanı başladı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa emniyetinde büyük operasyon
Urfa emniyetinde büyük operasyon
Birecik'te elektrik akımına kapılan kadın öldü
Birecik'te elektrik akımına kapılan kadın öldü
urfa haber urfa yazar