Advert
Advert

İkinci el araç piyasasında fiyatlar iki kat arttı

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bulunan oto alım satımda ikinci el araç piyasasında fiyatlar iki kat artarken, oto pazarı son yılların en durgun dönemini geçiriyor.

İkinci el araç piyasasında fiyatlar iki kat arttı
İkinci el araç piyasasında fiyatlar iki kat arttı Admin
Bu içerik 187 kez okundu.
Reklam
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ‘sıfır’ araç üretimi durdu. İkinci el araca artan talepten dolayı fiyatlar iki, üç katına çıktı. 
İkinci el araç piyasasında fiyatlar iki kat artarken, oto pazarı son yılların en durgun dönemini geçiriyor. Eyyübiye ilçesinde bulunan oto alım satımda   satıcılar ne de araba alacak olanlar durumdan memnun değil. İkinci el araba fiyatlarının neredeyse sıfır arabaları geçtiğinden yakınan vatandaşlar, ikinci el araç piyasasındaki fiyatların iki kat arttığını dile getirdiler.İkinci el fiyatlarının pahalı olduğunu kaydeden Esnaf ise"Araba olmadığından dolayı fiyatlar yüksek. Sıfır araçların fiyatları yüksek olduğundan ikinci el araçların da fiyatı yükseldi. Durum böyle olunca ne alan var ne de satan var. İkinci el araba fiyatları neredeyse sıfır arabaları geçti. Fiyatlar yüksek. Normalde arabanın fiyatı 25 bin TL ise 35 bin TL olmuş. Sebebi sıfır araba olmadığından dolayı ikinci ele talep çok oldu. Dolayısıyla fiyatı yükseltiyorlar. Eski fiyatlara göre çok yüksek. Talep yok" dediler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da trafik kazası, 1 ölü, 1 ağır Yaralı
Şanlıurfa'da trafik kazası, 1 ölü, 1 ağır Yaralı
Ulu Cami Mimarisiyle Tarihi Bugüne Taşıyor
Ulu Cami Mimarisiyle Tarihi Bugüne Taşıyor
urfa haber urfa yazar