Advert
Advert

Urfalı alim Molla Yazar özel izinle dergah camisinde defin edildi

Şanlıurfa'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Molla Sabri Yazar Cumhurbaşkanlığından alınan özel izin Dergah camisinde kınlan namazın ardından defin edildi.

Urfalı alim Molla Yazar özel izinle dergah camisinde defin edildi
Urfalı alim Molla Yazar özel izinle dergah camisinde defin edildi Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Reklam

Türkiye’nin sayılı kanaat önderlerinden, Dergah Camii emektar imamı, Bursa Edebali Camii imamı Mehmet Yazar ve Adana müftü yardımcısı Ahmet Hilmi Yazar’ın babaları, büyük âlim Molla Sabri Yazar Hoca hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden Molla Sabri Yazar, Cumhurbaşkanlığından alınan özel izin ile Dergah camisinde kılınan  ikindi namazına müteakip Dergah içerisindeki Kabristan'a defnedildi. Cenaze namazına Molla Sabri  Yazar'ın oğlu Mehmet Yazar, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Partili Vekiller Halil Özcan ve Ahmet Akay ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

SEYDA SABRİ YAZAR KİMDİR?

1937 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. Babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca derslerini öğrendi.

1953 senesinde Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet yanında okumaya başladı. Bu zat tarikatı bırakarak Nurların okunmasına ve hizmetine başladı.  Arapçayı çok iyi bilen Seyda da medrese hayatında Nurları tanıdı ve okumaya başladı.

1966 yılında Lice’nin bir köyünde imam-hatip olarak görev aldı. Daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa’da Kutbeddin Camii'nde imamet vazifesine devam etti.

Molla Yazar daha sonra 37 sene Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yapıp emekli oldu.

Molla Sabri Yazar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da trafik kazası, 1 ölü, 1 ağır Yaralı
Şanlıurfa'da trafik kazası, 1 ölü, 1 ağır Yaralı
Ulu Cami Mimarisiyle Tarihi Bugüne Taşıyor
Ulu Cami Mimarisiyle Tarihi Bugüne Taşıyor
urfa haber urfa yazar