Advert
Advert

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yüz Yüze Eğitim İlk Ders Zili Çaldı

Tüm dünyada etkisi hissedilen koronavirüs ( Covid-19 ) salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitime Şanlıurfa'da 83.784 okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri ile başlandı.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yüz Yüze Eğitim İlk Ders Zili Çaldı
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yüz Yüze Eğitim İlk Ders Zili Çaldı Admin
Bu içerik 62 kez okundu.
Reklam
Şanlıurfa 2002 Vakıflar İlkokulunda Haliliye Kaymakamı Metin ESEN ile İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'in ilk ders zilini çalması ile başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitimde hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak ders yapılan sınıflarda öğrenciler ziyaret edilerek ilk gün heyecanı paylaşıldı.
Sınıf ziyaretlerinde öğrenciler ile sohbet etme fırsatı bulan Haliliye Kaymakamı Metin ESEN, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER ve Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL öğrencilere Covid-19 salgını ile ilgili uyarılarda bulunarak kurallara uymalarını ve ailelerini de bu konuda uyarmalarını istediler.
İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER sınıf ziyaretlerinde minik öğrencilerin sıralarında oturup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çıkarılan '' Sen Yaz Urfa Okusun '' adlı kitaptan Urfa konulu şiiri okuyarak okullarına kavuşmanın heyecanını yaşayan öğrencilere hediyeler verdi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için açtı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yüz Yüze Eğitim İlk Ders Zili Çaldı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmitasyon Olduğu Belli Olmuyor
İmitasyon Olduğu Belli Olmuyor
Kardeşine verdiği sözü tuttu
Kardeşine verdiği sözü tuttu
urfa haber urfa yazar