Advert
Advert

Şanlıurfa'da Mısır Hasadı Başladı

Türkiye'nin en verimli topraklarını bünyesinde barındıran Harran Ovası'nda mısır hasadı başladı.

Şanlıurfa'da Mısır Hasadı Başladı
Şanlıurfa'da Mısır Hasadı Başladı Admin
Bu içerik 48 kez okundu.
Reklam

Türkiye’nin en önemli hububat merkezlerinden biri olan Harran Ovası’nda, ikinci ürün olarak yetiştirilen mısırın kurumasıyla birlikte ilk hasat toplanmaya başlandı.

Şanlıurfa'da başlayan mısır hasadı çiftçinin yüzünü güldürdü. İklimin iyi geçmesiyle çiftçinin yüzü biraz olsun güldü. Mısır hasadının başlamasıyla birlikte bölgede ekonomik canlanmanın da artması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı kapsamında sulama imkanlarının her geçen gün arttığı Şanlıurfa'da, sulanan arazilerin artması tarımsal üretime büyük katkı yapıyor. Ülkedeki pamuk, buğday, kırmızı mercimek, arpa ve mısırın önemli bir kısmının üretildiği kentte, özellikle mısırdaki üretim artışı dikkati çekiyor.

Harran ovasında  toplanan mısır hasadı, bu sene erken toplanmaya başlandı. Çiftçiler yapılan mısır hasadının ardından ürünün bol gelmesiyle büyük sevinç yaşadı. Uzun yıllar pamuk eken ve istediği ekonomik seviyeyi yakalamayan ve her yıl maddi sorunlar yaşayan Ova  çiftçisinin yüzü mısır hasadı ile güldü.

Şanlıurfa'da Mısır Hasadı Başladı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmitasyon Olduğu Belli Olmuyor
İmitasyon Olduğu Belli Olmuyor
Kardeşine verdiği sözü tuttu
Kardeşine verdiği sözü tuttu
urfa haber urfa yazar