Advert
Advert

Az Yolcu Alınması Vatandaşı Mağdur Ediyor, Otobüsler Yetersiz!

Şanlıurfa'da Koronavirus nedeniyle toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına izin verilmemesi sabah ve akşam saatlerinde duraklarda yoğunluğa neden oluyor. Özellikle Karaköprü'de bazı güzergahlarda vatandaşlar bir saat bekliyor.

Az Yolcu Alınması Vatandaşı Mağdur Ediyor, Otobüsler Yetersiz!
Az Yolcu Alınması Vatandaşı Mağdur Ediyor, Otobüsler Yetersiz! Admin
Bu içerik 32 kez okundu.
Reklam
İçişleri Bakanlığı’nın tüm valiliklere gönderdiği genelgede, şehir içi toplu taşıma araçlarına ayakta yolcu alınmasını yasakladı. Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları koltuk sayısına göre yolcu alırken, sabah işe gidecek olan yüzlerce vatandaş da saatlerce otobüs beklemek zorunda kalıyor.
Şehir içi toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu kısıtlamasının başlamasıyla nüfus yoğunluğunun fazla Şanlıurfa'da ise, bu yasak sebebiyle sabah işe gidecek olan yüzlerce vatandaş da saatlerce otobüs beklemek zorunda kalıyor.
Özellikle Karaköprü ve Eyyübiye’de ulaşım sıkıntısı çokça yaşanırken, çoğu zaman sürücüler ile vatandaş arasında tartışma yaşanıyor.  Sabah işe gitmek zorunda kalan bir çok vatandaş otobüs bindirmediği için işine geç kalıyor.
Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin otobüs seferlerini artırmasını istedi. Özel Halk otobüslerinde de denetim yapılmasını isteyen vatandaşlar, özel halk otobüslerinde balık istifi gibi yolculuk yapıldığını kaydetti.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin sefer sayılarını artırmasını istediklerini belirten vatandaşlar, aksi durumda sürücüler ile vatandaşlar arasında tartışma çıktığını belirtti.
Az Yolcu Alınması Tamam Da Vatandaş Mağdur Otobüsler Yetersiz!
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
Kardeşinin anlattığı hikaye kaderine  değiştirdi
Kardeşinin anlattığı hikaye kaderine değiştirdi
urfa haber urfa yazar